Zákaznická linka 800 33 44 55 pondělí až pátek v čase 9:00 - 16:00 česky | english

Aktuality - Nenechte se nachytat!

Nenechte se nachytat!


28.11.2018

Vážení odběratelé elektrické energie a zemního plynu,

 

jak jste jistě zaznamenali z různých informačních kanálů, ceny elektřiny a plynu v posledních letech razantně rostou. Tato situace otevírá nové možnosti obchodníkům, kteří se svými (potencionálními) zákazníky nejednají férově. Považujeme za naši povinnost Vás před těmito praktikami varovat. 

 

Pokud Vám některý obchodník nabídne až příliš příznivou cenu za komoditu oproti jiným nabídkám, zbystřete! A hledejte "háček"... Ceníky energií jsou obvykle tvořeny dvěma stranami. Na první straně bývají uvedené informace o distribučních oblastech, daních apod., na druhé straně následuje tabulka s cenami. Většina z nás věnuje pozornost pouze straně s tabulkou, čehož někteří obchodníci začali zneužívat tím, že část ceny "skryjí" do doprovodného textu. Tuto část ceny si mnozí odběratelé uvědomí až při prvním vyúčtování. 

 

Dalším trikem je na první pohled nízká cena za komoditu, ale o to vyšší měsíční poplatek za odběrné místo. Ačkoliv měsíční poplatek může působit nevinně, jde o část ceny, která, zvláště pro domácnosti s nižším a standardním odběrem (do spotřeby cca 5 MWh/rok), dokáže velmi výrazně ovlivnit celkovou cenu za 1 MWh.

 

Společnost Ray Energy a.s. se od těchto praktik naprosto distancuje, a proto, ať už si za svého dodavatele vyberete naši společnosti či nikoliv, čtěte ve vlastním zájmu velice pečlivě podmínky nabízeného produktu a všeobecné obchodní podmínky daného obchodníka.

 

Tým RE

 

Končíme - aktualizováno